Vestuvių makiažas: dažytis pačiai ar pasitikėti vizažistu?

spalio 23, 2018
AŠ IKONA

Vestuvinis makiažas nuo visų kitų skiriasi tuo, kad toks jis būna vienintelis ir, norėtųsi tikėtis, nepakartojamas. Sukantis vestuvinių reikalų sūkuryje, viena svarbiausių planavimo dalių – nuotakos įvaizdžio kūrėjų paieškos.

Šių laikų karališkąsias tuoktuves stebi tūkstantinės minios. Joms išleidžiamos milijonų vertos sumos, tačiau paaiškėjo, jog didžiajai dienai ir kilmingos, ir paprastos nuotakos ruošiasi taip pat.

Ne veltui Catherine Middleton yra vadinama kukliąja kunigaikštiene – vestuvinį vizažą ji darėsi pati. Tokį sprendimą ji priėmė norėdama visuomenei pabrėžti savo „paprastumą ir normalumą“. Žinoma, prie veidrodžio ją prižiūrėjo ir šiek tiek pagelbėjo Jungtinėje Karalystėje gerai žinoma makiažo meistrė Arabella Preston. Būtent ji prieš vestuves C. Middleton mokė grožio subtilybių.

Nnuotr. VIDA PRESS

Kalbama, jog Kate yra didžiausia prekės ženklo „Bobbi Brown“ gerbėja. Šią kosmetiką kunigaikštienė ir naudojo vestuvių dieną. C. Middleton susikūrė klasikinį padūmavusių akių efektą: vokus padengė dramblio kaulo ir blizgių metalo spalvos šešėlių kombinacija, o žvilgsnį įrėmino juodu akies pravedimu. Už jį ir pernelyg didelį skaistalų kiekį moteris sulaukė kritikos pliūpsnio. Daugelis sakė, jog tai – per ryškus ir neprofesionaliai sukurtas įvaizdis.

Kita karališkoji nuotaka Meghan Markle teptuką patikėjo geram savo bičiuliui makiažo meistrui Danieliui Martinui. Vestuvinis vizažas ir šukuosena Meghan kainavo 11 tūkst. eurų. Jis buvo mažiau ryškus nei C. Middleton 7 metais anksčiau pasirinktas įvaizdis. Šia proga M. Markle vizažistas naudojo „Dior“ produktų liniją.

Nuotr. VIDA PRESS

Visgi Sasekso kunigaikštienė sulaukė kritikos strėlių dėl pernelyg kuklaus makiažo. Meghan veidas blizgėjo ir daugeliui atrodė tarytum ji nebūtų naudojusi jokio makiažo pagrindo. Už akių kliuvo ir tai, jog meistras naudojo per silpną kontūravimo techniką ir neparyškino nuotakos bruožų. Tuo tarpu akių vizažui kritikai negailėjo pagyrų, jam specialistas naudojo blizgius vario spalvos šešėlius ir šiek tiek juodo pravedimo.

Ne paslaptis, jog karališkoji šeima turi griežtų įsipareigojimų grožio etikai. Vizažistai atskleidė, kad lūpų spalvą C. Middleton ir M. Markle turėjo derinti prie manikiūro atspalvio, kurį nurodė pati karalienė Elizabeth II. Jam sukurti reikėjo net kelių nagų lakų: „Bourjois“ „So Laque. 28 Rose Lounge“ ir „Essie“ lako atspalvio „423 Allure“.

Lietuvos nuotakos

Lietuvoje nuotakos taip pat turi savo makiažo protokolą. Žinoma, ne tokį griežtą, o asmeninį, kurį susikuria pačios. Štai dainininkė Katažina Zvonkuvienė vestuvinį makiažą nusprendė darytis pati. Žinoma moteris atvira – nors profesionalūs vizažistai gali sukurti nepriekaištingus, laikui nepavaldžius įvaizdžius, geriausiai ji jaučiasi kosmetikos teptuką laikydama savo pačios rankose.

„Esu gana savikritiška, savo veidą pažįstu geriausiai, žinau, kas tinka mano bruožams, akims – bėgant laikui susikūriau savo makiažo sistemą. Kai ėjau į bandomuosius makiažus, vis prašydavau aplinkinių įvertinimo. Žmonės vis sakydavo, jog pati pasidažau kur kas geriau“, – kalbėdama apie sprendimą pasakojo K. Zvonkuvienė. Dainininkė neslėpė, jog, besiruošdama ceremonijai, ji aplankė net kelis profesionalus. Tai, pasak K. Zvonkuvienės, leido įsitikinti, jog  meistrai nepateisins jos vestuvinio makiažo lūkesčių.

„Darydamasi vestuvinį makiažą tuomet vyravusiomis tendencijomis nesirėmiau. Vizažistai nuotakas linkę dažyti švelniai, paprastai. Tačiau aš žinojau, kad noriu ryškaus akių makiažo ir lengvai padažytų lūpų. Manikiūrui pasirinkau tamsiai raudoną spalvą“, – prisimena K. Zvonkuvienė.

Kurdama vestuvinį įvaizdį moteris naudojo savo mėgstamiausius produktus. Veidą padengė gerai maskuojančiu makiažo pagrindu „Estee Lauder Double Wear“. Jį užfiksavo biria „Chanel“ pudra. Akių makiažui Katažina naudojo kelis prekių ženklus: „Inglot“ ir „Make Up Forever“, o lūpoms – „Sisley“ pieštuką ir „Chanel“ blizgį.

Tuo tarpu besiruošdama didžiajai dienai „Ali šokoladinės“ bendraturtė Patricija Gadžijeva buvo užtikrinta ir tvirtai apsisprendusi dėl savo vestuvinio įvaizdžio. Makiažą sukurti ji patikėjo vizažistei Deimantei Kazėnaitei. Kaip pasakoja pati verslininkė, likus kelioms savaitėms iki ceremonijos drauge su meistre ji atliko bandomuosius makiažus.

„Prieš darantis galutinį vestuvinio makiažo variantą vertėtų pabandyti, ar nuotakai jis iš tiesų tinka ir patinka. Nuo pat pradžių žinojau, kad už mano vizažą bus atsakinga Deimantė, todėl kitų meistrų technikos nė nebandžiau“, – pasakojo P. Gadžijeva. Žinoma moteris teigė labai aiškiai žinojusi, kokio vestuvinio makiažo nori. Jį tvirtino besirinkusi pagal tai, kas tinka jos bruožams ir asmenybei. Už vestuvinį makiažą žinoma moteris mokėjo apie 100 eurų.

„Norėjau lengvo, švytinčio makiažo, netamsiai pabrėžtų akių, neryškių lūpų. Toks įvaizdis labai tiko ir mūsų pasirinktai tematikai – šventė vyko gamtoje, todėl norėjosi gaivaus makiažo. Vizažas išliko nepriekaištingas ne tik visą dieną, bet ir naktį, kol šventėme“, – prisimena verslininkė.

Didžioji vestuvių paslaptis – vokelis: tai kiek įdėti?

Netipinės medaus mėnesio idėjos judviejų saldžiam laikui…

Tikslūs patarimai, kaip susiplanuoti vestuves užsienyje

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)