Vyrai lyderiai atiduoda viską, kad pakeistų pasaulį – ar bent save

liepos 26, 2018
Rima Aukštuolytė

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Į priekį juos veda aiškūs tikslai: vieni siekia aukščiausių sporto rezultatų, kuriuos žymi rekordai ir nugalėtojų medaliai, kiti drąsiai keliauja paskui savo svajonę į Holivudą, o treti tyliai nori pakeisti pasaulį. Nesvarbu, ką darytum, turi atiduoti visą save – sutaria visi rubrikos herojai. O svarbiausia, kad šalia būtų artimas žmogus, kuris tave priimtų su visais didžiausiais siekiais.

Danas Rapšys (22 m.), plaukikas: „Dėl vienos sekundės gali tekti dirbti visą gyvenimą“

Danas Rapšys – kaip tikras superherojus. Europos čempionas, Lietuvos rekordininkas, dėl savo rezultatų tituluojamas paprastai – „super Danu“. 2017 metų gruodį jaunasis plaukikas jau pasikėsino į pasaulio rekordą ir, panašu, nustoti šturmuoti nežada.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Kaip atrodo jūsų eilinė diena?

Atsikeliu ryte, einu į treniruotę, grįžęs pavalgau draugės paruošto maisto ir einu miegoti. Tokia kasdienybė. Per dieną nuplaukiu apie 14 kilometrų. Reikia sportuoti ir sporto salėje.

Ką valgo čempionai?

Mėgstu valgyti viską. Plaukikėms yra sudėtingiau – jos turi laikytis dietos, o plaukikai gali valgyti ir nevisai sveiką maistą.

Kaip atsipalaiduojate nuo įtampos?

Geriausias atsipalaidavimo būdas – gulėjimas lovoje.

Profesionaliems sportininkams vienas didžiausių iššūkių – suvaldyti emocijas. Kaip jūs tai darote?

Plaukdamas galvoji tik apie techninius dalykus, nelieka laiko emocijoms. Pirma mintis baigus distanciją – pažiūrėti į lentelę, kokį laiką pasiekiau.

Mantas Armalis (25 m.), ledo ritulininkas: „Jeigu nesunku – neįdomu“

Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininką Mantą Armalį kalbinome kelios dienos po istorinės pergalės – pasaulio čempionato IB divizione pelnyto aukso. Netrukus paaiškėjo, kad sportininkas grįžta į Švedijos elitinę ledo ritulio lygą SHL. Tylus ir ramus lietuvis, buvęs „Versace“ modelis, tituluojamas vienu gražiausių atletų, pats savo išvaizdos nesureikšmina – tikina, kad jam įdomu tai, kur reikia įdėti darbo, o juk išvaizdai talento nereikia.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Kokių charakterio savybių reikia vartininkui?

Svarbiausia – nebijoti į tave daugiau nei 120 km/val. greičiu skriejančio ritulio. Nors, atrodo, beprotiška stovėti prieš taip greitai skriejantį ritulį – kiti pasitrauktų (juokiasi).

Kokių svajonių turite?

Viena didžiausių svajonių – žaisti aukščiausioje ledo ritulio lygoje NHL.

Laikote save talentingu ar tai – daugiau įdėto darbo rezultatas?

Viskas yra darbas. Esu matęs daug talentingų žaidėjų, galinčių žaisti NHL, bet jie nenori įdėti darbo. Žmonės dažnai nesupranta, kiek reikia daug dirbti, norint pasiekti aukščiausią rezultatą. Sėdėdamas su draugais bare jo nepasieksi.

Kaip tada atrodo jūsų darbo diena?

Prasideda nuo pusryčių – valgau košes su uogomis, vaisiais ir riešutais. Turiu gauti daug kalorijų ir energijos treniruotėms. Kasdien treniruotės užima 2–3 valandas, taip pat reikia skirti laiko sporto salėje. Intensyvumas priklauso ir nuo sezono – varžybų sezono metu treniruojamės mažiau.

Jonas Skernevičius (34 m.), verslininkas, „Tamsta profesionalas“ direktorius: „Noriu gyventi taip, kad po manęs kažkas liktų“

„Tamsta“ ženklu pažymėtas šeimos verslas, kaip sako pats Jonas, sukurtas iš širdies. Šiam vardui jau 26 metai. Skernevičių šeima prieš kelerius metus įgyvendino ir dar vieną savo idėją – atidarė Lietuvoje vienintelį „Harley-Davidson“ motociklų saloną. Tačiau šįkart su Jonu kalbamės ne apie darbus, o apie gyvenimą.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Ne viena jūsų sporto sritis susijusi su rizika. Ieškote adrenalino?

Sąmoningai neieškau, jis atsiranda savaime. Su amžiumi ir mąstyti pradedi, juk dar auginu savo dvynukes. Nors adrenalino poreikis kartais išlenda (juokiasi). Vieniems reikia saugumo, kitiems jo reikia mažiau.

Kokia jūsų gyvenimo filosofija?

Visi žmonės kažko ieško. Man svarbu prisidėti prie bendros žmonių gerovės.

Kokius tikslus savo gyvenime keliate?

Apie darbus nesinori kalbėti. Aš ieškau, ką galėčiau sukurti tokio sprogstančio (juokiasi). Norisi žmonėms padėti. Aplink matau daug nelaimingų žmonių. Todėl stengiuosi aplinkinius įtraukti į sportą, kad kiekvienas surastų savo hobį. Jei apsiriboji namais ir darbu, gyventi darosi neįdomu.

Jums pačiam reikėjo to mokytis?

Džiaugiuosi, kad man tai atėjo savaime. Mūsų visa šeima tokia aktyvi. Savo mokytoju laikau senelį – protingą, tvirtą vyrą, iš kurio galima daug pasimokyti. Jis labai pozityvus, linksmas žmogus, su kuriuo gali visada pasišnekėti. Iš jo visi išmokome ir aktyvaus gyvenimo būdo.

Tuen Simonas Pham (24 m.), modelis: „Modelių pasaulyje jau esu žinomas – atėjo metas kitoms sritims“

Iš Grigiškių kilęs modelis Tuen Simonas Pham patenka į pasaulio vyrų modelių TOP 100-tuką, tačiau sako svajojantis atsidurti 50-tuke. Išskirtinė išvaizda Simonui atvėrė modelio pasaulio duris, jo veidas vadinamas vertu milijono. Visgi modelio darbo Simonui nebeužtenka – nuo rugpjūčio jis planuoja keliauti į Los Andželą, kur sieks karjeros kitoje srityje.

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Apie jus sakoma – „veidas, vertas milijono“. Neslegia toks vertinimas? Nepavargstate nuo dėmesio?

Suprantu, kad mano veidas yra išskirtinis, ir tai dirbant modelio darbą yra privalumas. Prie dėmesio taip pat įpratau. Tik jo man nereikia. Svarbiausia, kad šalia būtų artimas žmogus, su kuriuo būtų galima pasikalbėti.

Kokio gražiausio komplimento esate sulaukęs?

Komplimentų gaunu, bet jie dažnai tokie banalūs, nes giria grožį. Tik tokio išskirtinio gal dar nesu gavęs, nors esu matęs, kaip žmonės negali atsižiūrėti į mano veidą (juokiasi).

Jums pačiam viskas patinka savo kūne?

Norėčiau daugiau sverti, užsiauginti didesnę raumenų masę. Tik tada netilpčiau į modeliams skirtus drabužius. Daugiau nieko keisti nenorėčiau – esu toks, koks esu.

Kiek popso yra jūsų gyvenime?

Klausausi hiphopo arba pianino variacijų.

Ledo ritulininkas Mantas Armalis: „Norint tapti modeliu, daug darbo įdėti nereikia“

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)