Lietuvos rekordininkas Danas Rapšys: „Geriausias atsipalaidavimo būdas – gulėjimas lovoje“

rugpjūčio 6, 2018
Rima Aukštuolytė

Nuotr. SHOT BY LUKAS

Didžiojoje Britanijoje vykstančio Europos plaukimo čempionato vyrų 200 m laisvu stiliumi rungties atrankoje šiandien startavo ir pasaulyje geriausią rezultatą šiame sezone pasiekęs Danas RAPŠYS (22), galingais grybšniais prasimušęs į pusfinalį! Šį vakarą palaikykime savo tautietį!

Danas Rapšys – kaip tikras superherojus. Europos čempionas, Lietuvos rekordininkas, dėl savo rezultatų tituluojamas paprastai – „super Danu“. 2017 metų gruodį jaunasis plaukikas jau pasikėsino į pasaulio rekordą ir, panašu, nustoti šturmuoti nežada.

Danai, panašu, kad laukia įtempti metai?

Laukia daug stovyklų, pasiruošimas visiems čempionatams.

Kokius tikslus šiems metams keliate?

Norisi tapti Europos čempionu, Pasaulio čempionate irgi nesinori kristi žemyn.

Neslegia spaudimas dėl rezultatų – atrodo, kad jie tarsi gerėja savaime.

Jei nieko sunkaus nedaryčiau, tada gal ir bijočiau, kad ateis laikas, kai nieko nebeišeis. O aš tikrai sunkiai dirbu, kad matytųsi rezultatai.

Kaip atrodo jūsų eilinė diena?

Atsikeliu ryte, einu į treniruotę, grįžęs pavalgau draugės paruošto maisto ir einu miegoti. Tokia kasdienybė. Per dieną nuplaukiu apie 14 kilometrų. Reikia sportuoti ir sporto salėje.

Ką valgo čempionai?

Mėgstu valgyti viską. Plaukikėms yra sudėtingiau – jos turi laikytis dietos, o plaukikai gali valgyti ir nevisai sveiką maistą.

Kaip atsipalaiduojate nuo įtampos?

Geriausias atsipalaidavimo būdas – gulėjimas lovoje.

Profesionaliems sportininkams vienas didžiausių iššūkių – suvaldyti emocijas. Kaip jūs tai darote?

Plaukdamas galvoji tik apie techninius dalykus, nelieka laiko emocijoms. Pirma mintis baigus distanciją – pažiūrėti į lentelę, kokį laiką pasiekiau.

Neslepiate ambicijų dėl rekordų pasiekimo. Kodėl jums pačiam svarbu tapti rekordininku?

Pasiekęs rekordą supranti, kad niekas nėra greičiau už tave plaukęs. Kai dirbi tiek metų ir atiduodi visą save, pasiekti rekordą yra didžiausia kiekvieno sportininko svajonė.

Jums svarbu būti dėmesio centre?

Tikrai nenoriu, kad aplink mane visi šokinėtų.

Bet malonu su medaliu užlipti ant pakylos?

Malonu, žinoma. Bet ne pats medalis teikia malonumą, o tai, kad tavo darbas yra įvertintas.

Jūsų sporto rūšyje laikas – svarbiausias dalykas. Kiek jums reiškia sekundė?

Sportininko gyvenime svarbu milišimtoji sekundės dalis. Dėl vienos sekundės gali tekti dirbti visą gyvenimą. Bet nieko nelieka daugiau, tik dirbti dėl jos.

Kas jus veda į priekį? Ar tai – azartas?

Profesionaliame sporte azarto nelieka, nes tai – sunkus darbas ir nesuvokiamas sveikatos alinimas. Tikiuosi, pasieksiu užsibrėžtų rezultatų.

Būna akimirkų, kai norisi viską mesti?

Dabar jau nebūna, bet anksčiau būdavo. Pavyzdžiui, daug dirbi, o vis tiek lieki toli nuo medalio arba arti jo – ketvirtoje vietoje. Šiuo metu labiausiai norisi atostogų.

Kada jos nusimato?

Tikiuosi, kad jau vasaros pabaigoje. Norisi su drauge pakeliauti užsienyje. Nors geriausias poilsis – nieko neveikti (juokiasi).

Su drauge kartu esate jau septynerius metus. Kaip jai sekasi priimti tokį gyvenimo būdą?

Sunku jai, aš daug keliauju, ji būna viena. Tik po to viską atperka rezultatai. Niekas neįvertina sportininkų antrųjų pusių aukos.

Kaip įsivaizduojate save po 10 metų?

Sėdžiu Ibizijoje apsikrovęs milijonais (juokiasi). O jei rimtai, noriu gyventi normalų, paprastą gyvenimą. Tik nežinau, kas laukia. Sporte viskas svyruoja tai į vieną, tai į kitą pusę.

O kada laukia vestuvės?

Kada treneriai duos atostogų (juokiasi).

Daugiau interviu su vyrais lyderiais: 

https://ikona.tv/vyrai-lyderiai-atiduoda-visa-save-kad-pakeistu-pasauli-ar-bent-save/

https://ikona.tv/ledo-ritulininkas-mantas-armalis-norint-tapti-modeliu-daug-darbo-ideti-nereikia/

 

 

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)