„Skinny fat“ – sindromas, su kuriuo susiduria net pačios liekniausios

liepos 7, 2018
AŠ IKONA

Nuotr. Naglis Bierancas

Aplinkiniai vis kartoja, kokia liekna esate, tačiau pati puikiai žinote, jog po drabužiais slepiasi KAI KAS, kas jūsų ne tik netenkina, bet ir kasdien vis labiau liūdina. Tas KAI KAS angliškai vadinamas skinny fat – sindromu, su kuriuo susiduria net pačios liekniausios.

Nuotr. Naglis Bierancas

Kas gi vis dėlto yra skinny fat? Net jei asmeniškai nesate su tuo susidūrusi, turbūt tikrai girdėjote pačią liekniausią draugę verkšlenant, kokia ji gyvenime stora ir kaip jos niekas nemyli. Jūs, žinoma, pykstate, nors greičiausiai – be reikalo. Apsirengusi jūsų draugė išties atrodo liekna, bet nusirengus išaiškėja, kad jos kūnas – minkštas ir drebantis kaip drebučiai, o ten, kur turėtų būti raumenys, jūsų draugė turi… nemažą sluoksnį riebalų.

Nuotr. Naglis Bierancas

Egzistuoja kelios priežastys, kodėl taip nutinka. Pirmiausia, galbūt jūsų draugė daro per daug kardiopratimų, kurie padeda deginti ne tik riebalus, bet ir netreniruojamus raumenis. Mokslininkai jau seniai įrodė, kad jei jūsų tikslas – raumenų jėga bei tonusas, aerobinis aktyvumas, tirpdantis bet kokį raumenų prieaugį, taps kirviu.

Dar viena priežastis, dėl ko jūsų draugės kūnas atrodo minkštas, – ji pernelyg mažai valgo. Skinny fat tipo žmonės pernelyg radikaliai pakeičia savo mitybą. Nepakankamai valgant organizmas gauna per mažai medžiagų ir kūnui sunku atsikurti, o tai puiki priežastis raumenims nykti ir riebalams kauptis, nes sutrikęs kūnas įsijungia į kaupimo, apsaugos režimą: „Negausiu maisto, vadinasi, reikia kaupti atsargas.“

Nuotr. Naglis Bierancas

Pamenate, kalbėjome apie riebalus ir vengimą juos valgyti? Taip, tai dar viena klaida, nes būtent gerieji riebalai gerina medžiagų apykaitą. Kuo prastesnė jūsų draugės medžiagų apykaita – tuo mažiau ji gali valgyti, o kuo mažiau ji valgys – tuo labiau kaupsis tie patys riebalai. Uždaras ratas.

Paskutinė priežastis – jūsų draugė vengia dirbti su svoriais, o juk viskas paprasta: kuo labiau stimuliuojame raumenis – tuo labiau jie tvirtėja.

Patarimas toks: norėdami turėti gražų kūną – venkite klaidų!

Vasarišką AŠ IKONA žurnalo numerį dar gali suskubti įsigyti prekybos vietose arba čia: http://vmgonline.lt/e-parduotuve/

Susipažinkite su naujaisiais „Aš Ikona“ komandos nariais – „Motyvuotais atletais“

 


← Grįžti

Komentarai:

 

Komentarų nėra.

Forumas
TEMA: patarimai kaip kovoti su spuogais "akne"
Merginos, kokiose internetinėse parduotuvėse jūs perkat kosmetiką? Aš radau tokį puslapį inbeauty, kur labai didelis pasirinkimas lyg ir kokybiškos lietuviškos kosmetikos (ir ne tik, aš tiesiog labai patiko ODA brendas)  https://inbeauty.lt/oda-kosmetika, bet anksčiau aš ten niekad nepirkau. Kainos prieinamos. Gal kuri nors užsisakinėjot ten? Papasakokit.
TEMA: Kokia Tavo svajonių šalis?
Aš visai neseniai grįžau iš povestivinės kelionės iš Tailando, tai ten mano nauja svajonių šalis. Iki tol su vyru labiausiai mėgom Ispaniją, bet Tailandas pranoksta visas šalis, kuriose iki šiol buvome. Labai gerą įspūdį paliko viskas, tiek maistas, tiek vietiniai tiek oras ir paplūdimiai. Dar labai maloniai nustebino kelionės gidas, nes mes labai retai imame kelialapius, bet manau dabar dažniau juos pirksime, nes tikrai smagu klausytis žmogaus, kuris tikrai daug žino apie tą šalį, beto ir laiko susitaupo, kai nereik klaidžiot po gatves, kas tikrai būtų nutikė, jeigu būtumėm keliavę dviese, nes pati šalis tai labai paini. Jeigu kam įdomu, tai kelialapį ėmėm iš čia https://travelplanet.lt/keliones/azija/tailandas/kelione-i-tailanda-smalsiems . Manau tolimesnėm kelionėm labai apsimoka imti kelionę su gidu, vat kokioj Ispanijoj arba apskritai Europoj tai aišku geriau keliaut savarnakiškai, bet egzotiškose šalyse tikrai sunkiau susigaudyti :)